Streszczenia

Amantes Amentes – kochankowie to szaleńcy.
M.P.

Streszczenie poszczególnych rozdziałów „Wbrew Grawitacji”:

Rozdział w pociągu Hogwart Express.
Szukając przedziału, Remus wpada na czterech chłopców, którzy od razu wzbudzają  jego sympatię. Niestety, w korytarzu poznaje także pewnego typa spod ciemnej gwiazdy, który odnosi się do niego jak do dziewczyny.

Rozdział opisujący uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
Dowiadujemy się o remusowej niechęci do wody i jesteśmy świadkami przebiegu Ceremonii Przydziału. Po przydzieleniu do domów Remus czuje na sobie czyjś wzrok.

Rozdział z dalszym przebiegiem uroczystości.
Po uczcie Remus i reszta jego przyjaciół trafiają do Pokoju Wspólnego Gryffindoru. Niestety, w dormitorium na chłopców czeka niespodzianka, która nie przypada Remusowi do gustu.

Rozdział, w którym sekret prawie wychodzi na jaw.
James przekonuje Remusa do interakcji z Blackiem. Niespodziewanie chłopcy wpadają na ciotkę Remusa, która omal nie zdradza jego największej tajemnicy. Syriusz uświadamia Remusowi, jaki z niego dzieciak.

Rozdział, w którym wszyscy wydają się coś ukrywać.
Po wspomnieniu ostatniej nocy Remus stara się rozgryźć motywy Blacka. Podczas pierwszej lekcji eliksirów mały wilczek imponuje nie tylko swoim kolegom, ale także rudowłosej dziewczynie z miejsca obok. Niezdarność może być przyczyną wielu kłopotów, zwłaszcza jeśli upadając w błoto, leci się na Ślizgona. Remus wie, że i William, i Syriusz coś ukrywają.

Rozdział, w którym Syriusz stopniowo zbliża się do Remusa.
Remus otwarcie akceptuje nieznośną obecność Blacka. Po śniadaniu niespodziewanie zaczepia go dziewczyna, obok której siedzi na eliksirach. Remus po raz kolejny wpada na nieprzychylnych mu starszych Ślizgonów, na szczęście przybywa odsiecz. Październik obnaża nie tylko arogancję Blacka, ale też jego nieczyste zamiary.

Rozdział, w którym zbliżająca się pełnia daje o sobie znać.
Remus nie może dojść do siebie po konfrontacji z Blackiem. Jego przerażenie i zawstydzenie zostają pogłębione przez dyrektora, który przedstawia mu plan na czas jego przemian w krwiożerczą bestię. Dzień pełen wrażeń zwieńcza nagłe omdlenie i reakcja pewnego tajemniczego Ślizgona.

Rozdział, w którym Remus pozwala Syriuszowi się zbliżyć.
Po omdleniu Remusa przyjaciele nie pozwalają mu pójść na zajęcia, jednak niepokorny wilczek, zwabiony ukochanym dźwiękiem fortepianu, opuszcza dormitorium. Jego znajomość z młodym pianistą zdaje się rozpoczynać dość obiecująco, jednak pierwszaka skutecznie odstrasza nagłe pojawienie się Blacka. Remus jest wściekły na Syriusza, jednak postanawia dołączyć do niego podczas nocnej eskapady.

Rozdział opisujący pełnię w Hogwarcie.
Remus zacieśnia swoją znajomość z pianistą-rówieśnikiem, wywołując zazdrość przyjaciół. Kapryśny los sprawia, że zostaje wplątany w psikus Huncwotów i zmuszony jest odbyć z nimi szlaban. Podczas kary Black wykonuje ruch obnażający swoje intencje, jednak Remus zmuszony jest, jak najszybciej opuścić zamek, by zaszyć się w Zakazanym Lesie.

Rozdział, w którym Remus dowiaduje się, że Syriusz też gra na fortepianie.
Poranny powrót Remusa wprawia Blacka w złość, której nie wstydzi się okazać. Po odpracowaniu reszty szlabanu Remus, z zamiarem powrotu do dormitorium, wpada na Syriusza, który zaciąga go w głąb ciemnych korytarzy Hogwartu. Kiedy starszy Gryfon popisuje się przed Remusem swoimi umiejętnościami, usta wilczka same układają się w dręczące go pytanie.

Rozdział opisujący zabawę Halloween.
Przyjaźń Shona i Remusa rozkwita, a Blackowi wyraźnie to nie w smak, co w końcu ogłasza na forum szkoły, doprowadzając biednego wilczka niemal do płaczu. Na koniec listopada, podczas święta duchów, w Hogwarcie odbywa się coroczna zabawa, na którą Remus nie może i nie chce iść z powodu natłoku nauki. Ostatecznie za namową przyjaciół wilczek trafia do Wielkiej Sali, gdzie odbywa się ekscytujący pokaz grupy wokalno-tanecznej.

Rozdział, w którym pełnia nie idzie gładko.
Pod wpływem tajemniczego, niepokojącego snu, Remus nie może otrząsnąć się z letargu i ostatecznie zrywa z Blackiem. Zraniony Gryfon postanawia zemstę i robi, co może, by wzbudzić zazdrość wilczka. Jego żałosny plan pali na panewce i doprowadza Remusa do szewskiej pasji. Przygnębiony i samotny wilczek, czekając na moment przemiany, zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest w lesie sam.

Rozdział, w którym wiadomo, kto w tym związku nosi spodnie.
Po niebezpiecznej przygodzie Remus i Syriusz trafiają do Skrzydła Szpitalnego, gdzie mają sposobność wreszcie spokojnie porozmawiać. Nadchodzą święta, a Remus nie ma prezentów dla swoich przyjaciół. Zawstydzony, przyjmuje hojne podarunki, zastanawiając się nieskromnie, czemu Black niczego mu nie kupił. Po psikusie, który Huncwoci wywijają na świątecznej uczcie, Remus w końcu otrzymuje swój prezent.

Rozdział, w którym Remus poznaje bliżej innego członka rodu Blacków.
Po serii irytujących uwag i działań Syriusza, Remus nie wie już, czy pała do chłopaka sympatią, czy nienawiścią. W podjęciu decyzji stanowczo nie pomaga mu malinka, którą musi ukrywać przez cały dzień. Tylko jeden ze Ślizgonów zdaje się wiedzieć o wstydliwym sekrecie wilczka i okazuje się nie być kimś godnym zaufania.

Rozdział, w którym Remus gubi coś bardzo dla niego ważnego.
Po spotkaniu z Regulusem, Remus ledwo trzyma się na nogach. Zupełnie blady z nerwów, wpada na pielęgniarkę, która uświadamia mu, że się przeziębił. W nocy Remusa odwiedza Syriusz, który, chcąc uzyskać rozgrzeszenie, przez przypadek dowiaduje się czegoś, czego nie powinien. Kolejna konfrontacja Remusa z Regulusem uzmysławia Syriuszowi, jak bardzo zdradzony został w rzeczywistości. Jego sprzeczka z bratem kończy się jednak gorzej niż tylko szlabanem.

Rozdział, w którym Remus odzyskuje zgubę.
Remus przechodzi pełną transformację: z nieśmiałego, strachliwego pierwszoklasisty, staje się nieco arogancką i ponurą panną na wydaniu – i nie może znieść towarzystwa ślicznego pierwszoklasisty o wprost anielskiej urodzie i gorącym temperamencie. Huncwoci wydają się nim jednak zachwyceni i Remus musi znaleźć sposób, jak nie dopuścić, by Wolfram wniknął do jego życia. Na szczęście z pomocą przychodzi mu uparcie wypierana z myśli zguba.

Rozdział, w którym Syriusz stara się odzyskać Remusa.
Remus jest rozgoryczony postawą Syriusza i postanawia uprzykrzyć mu życie. Dowiadujemy się także o nowych problemach w życiu młodego wilczka i ich wstydliwych skutkach. Black w końcu znajduje sposób, by wyprowadzić Remusa z równowagi. Remus myśli, że to już koniec najgłośniejszego romansu Hogwartu, kiedy Syriusz robi coś niespodziewanego.

Rozdział, w którym Remus coraz bardziej musi się starać, by ignorować Syriusza.
Black wciąż dręczy Remusa swoją obecnością i szlachetnością zamiarów, i chłopakowi coraz ciężej przychodzi opieranie się uroczym zalotom. William prosi wilczka o pomoc w psikusie, nie przyjmując do wiadomości odmowy. Niechcący Remus niemal przyłapuje Huncwotów na gorącym uczynku, w czym ostatecznie przeszkadza mu Syriusz.

Rozdział, w którym Syriusz jest ostatnią osobą, którą Remus chce widzieć.
Po porannym olśnieniu Remus jest zbyt zawstydzony, by spojrzeć Syriuszowi w oczy. Skutecznie unika chłopaka cały dzień, wciąż nie mogąc ułożyć myśli w głowie. Po eliminacjach do drużyny Quidditcha Remusowi udaje się odwrócić swoją uwagę od Blacka nową sympatią Petera i nauką gry na fortepianie. Jego rozdrażnienie wychodzi na wierzch podczas sprzeczki ze starszymi Ślizgonami. Dzień zwieńcza troskliwa rada z ust, z których Remus nie spodziewał się jej usłyszeć.

Rozdział, w którym Remus nie może utrzymać języka za zębami.
Mimo ciężkiej nocy, los nie jest dla Remusa łaskawy, bo psikus Huncwotów wychodzi na jaw i jedyną osobą, która wydaje się na niego odporna, jest właśnie wilczek. Podczas przesłuchania w gabinecie McGonagall przyjaciele przybywają z odsieczą, jednak nawet to nie ratuje Remusa przed odbyciem szlabanu. Niespodziewanie zostaje przydzielony do pary z mrocznym i niepokojąco intensywnie go obserwującym Ślizgonem. Z tego nie może wyniknąć nic dobrego. Szala się przechyla, gdy zupełnie roztrzęsiony i wyczerpany Remus musi pokazać Wolframowi, kto tu rządzi.

Rozdział, w którym Remus chce zmienić zdanie, ale los mu nie sprzyja.
Po prawie skradzionym mu pocałunku, Remus musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich wcześniejszych decyzji. Podczas rozmowy z Williamem na wierzch wychodzi utarczka wilczka z Lucjuszem Malfoyem. Wesołość towarzystwa przerywa pojawienie się Blacka, który wdaje się w niegroźną bójkę z kolegą Gryfonem. Podczas przerwy obiadowej na Remusa napada wściekły Ślizgon, który zapewne udusiłby chłopca, gdyby nie nagłe pojawienie się Syriusza. Remus nie chce już dłużej bronić się przed uczuciem, które żywi do starszego kolegi, jednak postanawia zacząć od niemiłego wyznania.

Rozdział, w którym Remus pokazuje pazurki.
Po serdecznej radzie Regulusa, Syriusz i Remus zostają sami, by pomówić o wszystkich niepokojących ich sprawach. Wilczka najbardziej przeraża jednak gotowość Syriusza na towarzyszenie mu podczas pełni. Przyciśnięty do muru, Remus odkrywa swój sekret przed resztą Huncwotów, co przynosi z goła odwrotny skutek od zamierzonego. Kolejnego dnia, Syriusz jest już nieznośny i dopina swego. Romans o mało nie wychodzi na jaw przed gronem pedagogicznym. Związek między chłopcami można uznać za zawarty, jednak Remus ma jeszcze parę asów w rękawie.

Rozdział, który przerywa szczęście zakochanych.
Wracając rano po pełni, Remus zauważa osobę kręcącą się przed zamkiem. To tylko zwiększa jego podejrzliwość względem nielubianego chłopca. Widząc Ślizgona i Gryfona razem, Remus nie ma już wątpliwości, że coś się święci i wyrusza w pogoń, wkrótce jednak gubiąc uczniów. Zamiast tego dowiaduje się o małym dramacie, który rozgrywa się w głowie Jamesa Pottera. Syriusz znowu zaskakuje, zapraszając wilczka na miły wieczór we dwóch. Sielankę przerywa mecz Quidditcha.

Rozdział, w którym los udowadnia, że może być czasem fair.
Zdruzgotany Remus pragnie zemsty. Jego pierwsze podejście skazane jest na niepowodzenie, jednak kolejne owocuje w bardzo udany dowcip. Niestety, za wszystko trzeba płacić, więc Huncwoci zmuszeni są do odpracowania swoich win. Omal nie dochodzi do kolejnej tragedii, której zapobiega pojawienie się księcia ciemności, który znowu droczy się z Remusem w samotności. Po długiej nocy Remus zostaje otrzeźwiony nagłym wyznaniem Jamesa i upadkiem ze schodów w towarzystwie znienawidzonego Ślizgona. Ostatecznie karma odbiera to, co jej, a Syriusz otrzymuje najpiękniejszy świąteczny prezent, jaki mógł sobie wymarzyć.

Rozdział opisujący pogoń za pewnym listem.
Remus nie może wyrzucić z głowy widoku Wolframa otwierającego list od rodziny. Jest przekonany, że dzięki niemu tajemnice wrednego księcia wyjdą na jaw. Dzień obfituje jednak nie tylko w wiele nieudanych prób jego zdobycia, ale także w wyznanie ślicznej Lily Evans, która przyznaje, że nie za bardzo nadaje się do bycia w związku. William skutecznie odwodzi Remusa od chęci zdobycia listu i wkrótce wszyscy Huncwoci udają się na wypad do Hogsmeade. Niespodziewanie wpadają na Regulusa Blacka, którego zastają w bardzo niezręcznej sytuacji.

Rozdział, w którym Remus postanawia zgrzeszyć.
Chłopcy postanawiają wrócić do Hogwartu przez Wrzeszczącą Chatę i, spójrzmy prawdzie w oczy, nie może z tego wyniknąć nic dobrego. Na błoniach wcale nie jest lepiej, bo śmiechy przerywa pojawienie się gajowego. Na szczęście Remus ma głowę na karku. A przynajmniej się stara. Następnego dnia Syriusz wydaje się być rozżalony, więc na poprawienie humoru wilczek postanawia urwać się z nim z lekcji. Miłą atmosferę schadzki przerywa nagłe wtargnięcie zapłakanego Jamesa.

Rozdział, w którym wyjątkowo nie chodzi o Remusa.
Po rozemocjonowanej relacji Jamesa Remus, Syriusz i Peter udają się do Skrzydła Szpitalnego. Tam udaje się im zweryfikować informacje i poznać wścibskiego, pierwszorocznego Ślizgona. Remus zauważa, że oprócz Jamesa Lily także wydaje się być jakaś nieswoja. Jego podejrzenia potwierdza Shon, który jak zwykle zna wszelkie plotki z Hogwartu. Po zagrzewającej do walki rozmowie z Peterem Remus postanawia pomówić także z Jamesem. Po dwóch udanych rozmowach decyduje się na zagadanie do Lily, która wyprowadza go z równowagi swoim wyznaniem.

Rozdział, w którym wszystko kręci się wokół Lily.
Po krępującej rozmowie z Syriuszem Remus nie jest już przekonany, czy zaproszenie chłopaka na święta było takim dobrym pomysłem. Przypadkowo wilczek odkrywa, że jego przyjaciel Shon ma kogoś na oku. Podczas lekcji obrony przed czarną magią dochodzi do pojednania dwójki najlepszych przyjaciół. Targany sprzecznymi emocjami Remus postanawia poradzić się Williama, który jak zwykle pomaga mu zebrać myśli. Po spotkaniu Klubu Ślimaka dochodzi do czegoś nieoczekiwanego.

Rozdział, w którym wiele prawd wychodzi na jaw.
Po szczerej rozmowie z Syriuszem Remus czuje się lepiej. William opuszcza Skrzydło Szpitalne i wyciąga od Remusa więcej informacji. Psikus Jamesa z drugiego roku staje się pretekstem do prywatnej zemsty Williama. Podczas zebrania Huncwotów Remus nie może znieść natłoku myśli. Postanawia zawlec Jamesa na wieżę zegarową i wszystko mu wyjaśnić.

Rozdział będący dowodem na to, że w przyjaźni jest miejsce na kłótnie.
James jest przerażony wyznaniem Remusa i od razu postanawia porozmawiać z Peterem. Ich konfrontacja nie należy jednak do zbyt udanych i Peter, obnażając swoje uczucia, odchodzi, mówiąc, że potrzebuje czasu na przemyślenia. Huncwoci rozpoczynają kolejną kłótnię. W końcu postanawiają poszukać Petera. Po długim patrolowaniu korytarzy Remus i Syriusz są bliscy kapitulacji, kiedy James i William, dołączając do nich, przynoszą dobrą nowinę. Chłopcom wreszcie udaje się znaleźć Petera i porozmawiać z nim szczerze. Obudzony w środku nocy koszmarem, Remus rozmawia z Williamem, któremu też najwyraźniej coś spędza sen z powiek.

Rozdział, w którym Syriusz dowiaduje się czegoś o swojej rodzinie.
Remus po raz kolejny postanawia unormować swoje stosunki z Lily, co owocuje bardzo niezręczną dla nich obojga rozmową. Podczas ostatniej przed świętami lekcji eliksirów, profesor Slughorn ogłasza konkurs, którego główną nagrodą jest niezwykle kusząca mikstura. Remus z niechęcią zauważa, że wzbudza ona zainteresowanie nie tylko przyjaciół, ale także Patricka Browna – chłopaka, który, jak twierdzi Lily, jest zainteresowany Remusem. Remus dowiaduje się, że Syriusz wprowadził w życie swój plan dotyczący przemienienia Huncwotów w nielegalnych animagów i uczy ich przydatnych zaklęć oraz umiejętności. Rozmowę przyjaciół przerywa Shon, z którym Remus odbywa kolejną lekcję gry. Po rozmowie o problemach sercowych kolegi, obaj chłopcy są świadkami niecodziennej sceny. Widząc uprzejmość Syriusza względem Lily, Remus wpada w szał i nie omieszka poinformować o tym swojego chłopaka. W nocy Huncwoci zastawiają pułapkę na Regulusa, z której wynika coś zupełnie zaskakującego.

Rozdział, którego głównym bohaterem jest zazdrość.
Po szokującym odkryciu Remus wyprowadza Huncwotów z łazienki, dając braciom szansę na prywatną rozmowę. William ma żal do Syriusza za to, że ten nie pozwolił mu zemścić się na Regulusie. Jego złość mija, gdy dowiaduje się o złośliwości, którą Black sprawił bratu. Huncwoci spędzają spokojne popołudnie na błoniach, a Syriusz rozwija temat swoich nauk, wzbudzając ogólny podziw. Ćwiczeniom chłopaków przygląda się Lily Evans, która wkrótce wzbudza zazdrość Syriusza swoją wylewnością względem Remusa. Obaj chłopcy sprzeczają się w drodze do biblioteki, gdzie zastają wścibskiego, pierwszorocznego Ślizgona – Snape'a. Po owocnych poszukiwaniach Remus dowiaduje się czegoś więcej o Amortencji, a Syriusz o Severusie. Wzburzony Black rusza w pościg za pierwszoroczniakiem.

Rozdział opisujący zabawę Halloween, która z pewnością potrafi zaskakiwać.
Niespodziewanie w obronie Syriusza staje Regulus, przemawiając małemu Snape'owi do rozsądku. Remus nie wytrzymuje presji chwili. W sypialni ma miejsce długa rozmowa Syriusza i Remusa – Syriusz pozwala sobie na opis jego życia w Durmstrangu. Po dotarciu do Wielkiej Sali, okazuje się, że Huncwoci jak zwykle spisali się na medal, czyniąc zabawę halloweenową niezapomnianą. Chłopcy dotrzymują towarzystwa Lily na parkiecie, podczas gdy Remus przygląda się temu z boku. Niespodziewanie dochodzi do jego interakcji z Patrickiem Brownem, od której wyswobadza go Regulus. Ślizgon kieruje się na zabawę organizowaną przez dom węża, a Remus, wzburzony intymnym tańcem Syriusza i Lily, postanawia do niego dołączyć. Jakie jest jego zdziwienie, gdy odnajduje Regulusa w ramionach innego chłopaka.

Rozdział, w którym jesteśmy świadkami wielu zawodów miłosnych.
Po szokującym odkryciu Remus zamierza wrócić na zabawę halloweenową, jednak widząc w drzwiach Syriusza, wpada we wściekłość. Między chłopcami dochodzi do sprzeczki. Remus niepocieszony wraca do dormitorium i gdy już zamierza odnaleźć Syriusza, ten zjawia się i zmusza wilczka do szczerej rozmowy. Następnego dnia Remus musi zmierzyć się z niechcianym zalotnikiem. Po przedyskutowaniu planu na święta Remus i Syriusz opuszczają Pokój Wspólny Gryffindoru, tuż po pojawieniu się Lily Evans. Dziewczyna nie daje za wygraną i wyciąga z wilkołaka wszystkie żale.

Rozdział, w którym poznajemy różne twarze Slytherinu.
Po wyjaśnieniu nieciekawej sytuacji z Lily pojawia się jak zwykle dokuczliwy Lucjusz Malfoy ze swoją małoletnią obstawą – Severusem Snapem. Remus prowokuje Ślizgonów i wplątuje się w pojedynek magiczny, który znienacka przerywa rozwścieczony Regulus. Po odprawieniu Lily, chłopcy odbywają dość nerwową rozmowę, która wyjaśnia parę kwestii. Nagłe wkroczenie Williama powoduje zupełną przemianę w postawie Regulusa. Skołowany Remus wraca do dormitorium, by odbyć krótką rozmowę z Lily i jej koleżankami oraz sprawdzić, co u Jamesa. James okazuje się być jednak w zadziwiająco dobrym humorze.


Rozdział opowiadany bardzo pod wpływem Amortencji.
Po porannym bieganiu Syriusz przypomina Remusowi o ich randce. Wilczek nie jest zachwycony, ale w końcu wypija eliksir miłości i przechodzi całkowitą transformację. Po raz pierwszy Remus ma okazję wejrzeć w głąb silnych uczuć, które żywi do Blacka.

Rozdział, w którym Remus dochodzi do siebie po eliksirze.
Po poważnej rozmowie nastolatki wpadają na Shona, który wysuwa niewłaściwe wnioski. Syriusz wpada we wściekłość, więc Remus postanawia interweniować. Po powrocie do Hogwartu plany chłopców dotyczące zjedzenia wspólnie obiadu zostają pokrzyżowane przez grupkę Ślizgonów, gnębiących Puchonkę. Po ostrej wymianie zdań Zabini zostaje ranny, co zauważa nauczyciel obrony przed czarną magią. Syriusz i Remus dostają szlaban od profesor McGonagall, a sam wilczek zostaje także wezwany na rozmowę do gabinetu tajemniczego Quinta. Ciszę panującą w środku nocy przecina krzyk.

Rozdział, w którym poznajemy odpowiedzi na wiele nurtujących Remusa pytań.
W niedzielne południe Remusa budzi Syriusz, który prosi go o rozmowę na osobności, nim uda się na szlaban. Chłopcy dochodzą do wniosku, że wolą dać swojej relacji rozwijać się własnym tempem. Po prysznicu i śniadaniu Remus odkrywa, że James i Peter zaprzyjaźnili się z koleżankami Lily i postanowili przeprowadzić wspólne śledztwo, w wyniku którego wychodzą na jaw zaskakujące fakty. Remus postanawia pomyśleć w samotności i w tym celu udaje się do biblioteki. Po drodze udaje mu się zebrać kolejne wartościowe informacje od Poppy. Przypadkowe spotkanie z Regulusem skutkuje też bardzo ciekawą rozmową. Rozdział kończy się konfrontacją Williama z Remusem, która pozostawia wiele do myślenia.

Rozdział, w którym Remus w końcu się doigrał.
Syriusz i Remus zgłaszają się do profesor McGonagall w celu odbycia szlabanu. Czarownica informuje ich, że młody wilczek został przydzielony do zespołu razem z Zabinim. Szlaban niestety kończy się tragedią i Remus jest zmuszony siłą powstrzymać Syriusza przed interwencją. Przy okazji Lupin zdaje sobie sprawę, że jest częścią większej intrygi, w którą zamieszany jest też Quint. Nauczyciel wzywa wilkołaka do swojego gabinetu i namawia go na prywatne lekcje samoobrony.

Rozdział, w którym trochę więcej mowa o szczeniackiej miłości.
Remus od kilku dni spotyka się z Regulusem w bibliotece na pogaduchy, starając się zgłębić zawiłość uczuć między młodszym z braci Black i Williamem. Pogawędkę przerywa sam Will, który ostrzega Remusa przed ufaniem nauczycielowi od obrony przed czarną magią. Podczas sielankowego wieczoru w pokoju wspólnym między przyjaciółmi rozwija się rozmowa o Zabinim, którą Remus skutecznie przerywa nawiązaniem do mugolskiego kina. Huncwoci wraz ze swoimi koleżankami postanawiają urządzić sobie nocny seans. Niestety podczas ucieczki przed Filtchem grupa zostaje rozdzielona i ostatecznie część Huncwotów ogląda film w nietypowym towarzystwie.